Frontpage Slideshow (version 2.0.0) - Copyright © 2006-2008 by JoomlaWorks

 Щит для древесины

 Вибираючи тип покрівельного покриття для деревяного будинку, потрібно пам'ятати, що для конструкцій з деревини особливо важливим є надійний захист від вологи - як атмосферної, так і внутрішньої, яка є в приміщенні. В обох випадках роль покрівлі буде однією з ведучих.

Надійність і краса

повний текст.....

Ля початку давайте розмежуємо поняття «дах» і «покрівля», щоб чітко уявляти, про що саме ми говоримо в публікації. Дах - вся покрівельна конструкція, включаючи несучий каркас покрівельний, листковий пиріг ізоляційної системи і власне покрівлю (водоізолюючі шар і підстава - обрешітку, суцільний настил), яку фахівці називають ще покрівельним килимом. Відповідно покрівля - верхній шар покрівельного пирога. Вона тому так і названа, що нею покривають будинок для захисту від зовнішніх атмосферних впливів.

Покрівля - один з головних елементів бар'єрних будови. Вона зобов'язана надійно захищати житло (та й будова будь-якого іншого призначення) від вологи і снігу, протистояти сильним вітрам і пекучим сонячним променям, витримувати і компенсувати температурні перепади. Загалом, це верхній «щит» вдома, і він повинен бути надійним, що відгороджує житло від зовнішнього середовища.

Крім того, покрівля - основний «наряд» будівлі, його головна прикраса. Оскільки це сама верхня деталь архітектурної композиції, вона нерідко є найбільш помітною частиною будівлі, багато в чому визначає її зовнішню виразність і естетичність.

1. Покрівлі з металочерепиці на крутих схилах необхідні снігозатримувачі.

2. Керамічна черепиця - один з найбільш традиційних покрівельних матеріалів.

3. Керамограніт відрізняється за зовнішніми ознаками і властивостями від натурального каменю.

4. Цементно-піщана черепиця відрізняється різноманітністю колірних відтінків.

5. Термін служби сланцевої покрівлі перевищує середній термін життя дерев'яного будинку.

6. Освіта бурульок і льоду - головна проблема експлуатації покрівлі взимку.

7. При гнучкій черепиці можна обійтися без снігозатримувача навіть при крутому схилі.

8. Черепична крівля здатна прикрасити і ушляхетнити будинок якого стилю.

9. Покрівля з дерев'яного гонту нині знаходить друге життя.

10. Гнучка черепиця успішно служить в кліматичних зонах від Скандинавії до Індії.

11. Різновид керамічної черепиці «бобровий хвіст» надзвичайно популярна.

12. Деякі компанії випускають покрівельні системи з безліччю аксесуарів.

13. Для крутих покрівель з неплоским елементами підходять легкі і пластичні матеріали.

14. Гнучка черепиця з металевим покриттям чудово імітує елітний сланець 3-6. У розмаїтті моделей бітумної черепиці знайшли відображення всі види традиційних покрівельних покриттів.

15. Завдяки різноманітності зовнішнього вигляду м'яка покрівля поєднується з будь-якою фактурою стін.

Рівномірно затримуються на покрівлі сніг є непоганим утеплювачем даху, а також додатковим «гнітом» для дерев'яного або брусового зрубу, що допомагає йому рівномірно і щільно осідати. Вагова навантаження снігу може досягати в деяких регіонах 200-250 кг / куб.м. покрівельного покриття. В інженерних розрахунках кроквяної системи обов'язково потрібно це врахувати.

Отже, покрівля повинна бути і надійною, і імпозантної (причому обидва ці поняття відносні). Надійність покрівельного килима залежить не тільки від якості вибраного матеріалу, але і від того, наскільки він відповідає кліматичним умовам розташування будинку. Адже саме покрівля серед всіх деталей будови в найбільшій мірі безпосередньо контактує із зовнішнім середовищем, беручи на себе основний тягар протистояння природним стихіям, будь то атмосферні опади, температурні навантаження або ультрафіолетове випромінювання. Баланс даних природно-кліматичних дій в різних кліматичних зонах різний, і з цим обов'язково треба зважати при виборі як конструкції даху, так і покрівельного матеріалу.

Естетичність покрівельного матеріалу теж не можна оцінити правильно у відриві від загального архітектурного задуму, та й від природно-кліматичних умов, в яких покрівля буде працювати. Важливо враховувати закони колірних, фактурних і пропорційних поєднань. І обов'язково пам'ятати, що дах, не справляються з функціональними навантаженнями і постійно потребує ремонту, навряд чи буде радувати око.

Увага: осаду!

Вибираючи покрівлю для дерев'яного будинку, потрібно мати на увазі і особливості деревини як будматеріалу. Одна з найважливіших її особливостей - геометрична нестабільність, тобто властивість змінюватися в розмірах залежно від вологості навколишнього середовища. Це пов'язано з високою гігроскопічністю деревних волокон, тобто їх здатністю вбирати вологу.

Втім при виборі конструкції даху та виду покрівельного матеріалу багато що залежить і від того, за якою технологією зводиться дерев'яний будинок. Як відомо, сьогодні широко практикуються три методи дерев'яного домобудівництва: з оциліндрованої колоди або профільованого бруса, з клеєного бруса і, нарешті, на дерев'яному каркасі.

Найбільшою геометричній стабільністю відрізняються будинки, що зводяться за каркасною технологією. Це пояснюється тим, що деревина в них використовується переважно для спорудження несучих елементів. Стіни будинку тримаються на вертикальних каркасних стійках. А оскільки деревина розбухає і засихає тільки в ширину, а по довжині залишається незмінною, то каркасні будинки не схильні осаді внаслідок висихання деревини. Достатню геометричну стабільність проявляє і клеєний брус. Будинки з цього матеріалу дають осадку в 1,5%. Найбільшу осадку (до 15%) мають будинки з цільної деревини, тобто оциліндрованої колоди і профільованого бруса. Геометричну стабільність матеріалу, з якого зводиться коробка, дуже важливо враховувати не тільки при виборі покрівельного покриття, а й при проектуванні конструкції архітектурносложной покрівлі. При осіданні зрубу дах теж здійснює значні зрушення, які обов'язково повинні бути враховані при виборі способу кріплення крокв.

Багато фахівців переконані, що покрівельну конструкцію рубаного будинку дуже небажано перевантажувати архітектурними деталями. Чим більше на даху стиків різних поверхонь (ендов, хребтів), тим жорсткішою вийде вся покрівельна конструкція. А підвищена жорсткість буде перешкоджати рівномірному осідання даху разом з всихають зрубом, що може спричинити небажані наслідки для всієї будови і додаткові клопоти з експлуатації будинку.

Просмотр наших работ

main230x160

watermarked-23_1
main240x180
sidebar_main
sidebar_main